Dövme Çeşitleri

Ekim 14, 2013 de Dövme, Dövme Çeşitleri, Tattoo admin tarafından

siyah golgeli dovme cesidi 150x150 Dövme Çeşitleri tattoo siyah dövme renkli dövme dövme çeşitleri dövme

Siyah gölgeli, imzalı, kuş tüyü dövmesi çeşidi

Günümüzde dövmeler siyah beyaz, renkli, gölgeli, tribal veya 3 boyutlu olarak uygulanmaktadır. Siyah beyaz dövme; yalnızca siyah ve beyaz renklerin kullanılmasıyla yapılan dövme ( tattoo ) modelidir. Siyah gölgeli dövmeler; yalnızca siyah boya kullanarak, dövmeye boyut kazandırmak veya görselliğini arttırmak maksadıyla yapılan gölge uygulamasıdır.

Renkli dövmeler; birkaç renkten oluşabileceği gibi, yüzlerce renk kullanarak da yapılan dövme çeşitleridir. Son dönemin en çok tercih edilen dövme modelleri arasında olmasına karşın zamanla renklerde solma meydana geldiğinden iyi düşünülerek karar verilmesi gereken dövme modelidir. Not: renkli olarak uygulanmış ve zamanla solma meydana gelmiş dövmelere küçük rütuşlar yapılarak eski görünümüne yeniden dönebilmektedirler. Tribal dövmeler; genellikle salt çizgilerden oluşan, pek detayı bulunmayan dövme modelidir ve binlerce deseni bulunmaktadır. Günümüzde modası geçtiği düşünülmesine karşın hala yaygın olarak uygulanmakta ve yalnızca tribal desenli dövmeler yaptıran, tribal dövme hayranları bulunmaktadır.

3 boyutlu dövmeler; diğer tüm dövme modellerinden farklı olarak gerçek bir ustalık isteyen, dövmeye boyut kazandırmak, görselliği arttırmak ve dövme deseninin ayrıntılarını ön plana çıkarmak için yapılan dövme modelleridir.